Välkommen till vår hemsida om ”Hund i skolan”!

Vi på Björkbacken i Björknässkolan jobbar med ett unikt projekt där vi använder oss utav hundar i den pedagogiska undervisningen i skolan. Här på hemsidan kan du läsa om hur vi jobbar, vad hundassisterad pedagogik är för något, hur eleverna tänker och tycker kring att ha hund på schemat, möta hundarna som jobbar och mycket mer. Välkommen att tassa runt!

 

3 reaktion på “Välkommen till vår hemsida om ”Hund i skolan”!

  1. Bra jobbat! du har verkligen fått till underrubrikerna och loggan. Den tog det lång tid förmig att fixa.Ett litet förslag, lägg in hundarna på bild på startsidan. De är ju så fina och det gör det roligt.

    • Hej!

      Hoppas du har haft det bra i Kina! Jag sitter på kurs i WordPress idag och lär mig mer om hemsidan!

      Kram Åsa

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>